جستجو کردن
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
logo

عمل پیکر تراشی

عمل پیکر تراشی بهترین عمل جراحی برای فرم دهی به بدن و حذف چربی ها و سفت شدن پوست می باشد. معمولا جراحی پیکر تراشی بیشتر در ناحیه شکم و پهلو ها انجام می شود و باعث می شود به اندامی زیبا و ایده آل برسید.
پیکرتراشی

پیکر تراشی چیست؟

پیکر تراشی (Body Sculpting) به مجموع عمل های جراحی های زیبایی در راستای فرم دهی بدن گفته می شود که  می تواند چربی ها را از بین برده، قسمت هایی از بدن را شکل و و همینطور  پوست را سفت کند. افراد چاق کاندید عمل پیکرتراشی، به دلیل اینکه ظاهر و اندامی  لاغرتر داشته باشند  و بدون نیاز به ورزش و رژیم غذایی سخت در زمان کوتاه  به فرم ایده آل و تناسب اندام  برسند پیکرتراشی را انتخاب می کنند. این روش اغلب در مناطق خاصی از بدن زمانی که رژیم غذایی و ورزش در طولانی مدت، در کسب نتیجه دلخواه تفاوتی ایجاد نمی کند استفاده می شود.

گزینه‌های این عمل لاغری و زیبایی اندام، همچنین می‌توانند پوست اضافی را حذف کنند تا پوست صاف ‌تر و جوان ‌تر به نظر برسد. چنین روش هایی در عمل زیبایی پیکر تراشی، می تواند به افرادی که پس از کاهش وزن قابل توجه پوست شل و  اضافی دارند کمک کند. علاوه بر این حالت این عمل ها می‌توانند پوست شل، افتاده یا چین‌خورده‌ای را که در طی پروسه پیری و به طور طبیعی ایجاد می‌شود، بهبود بخشد.

کانتورینگ بدن می تواند بیشتر نواحی بدن را هدف قرار دهد. نواحی رایج عبارتند از:

 • بازو
 • پشت
 • پهلوها
 • باسن
 • ران

 پیکر تراشی بدون جراحی  و با دستگاه

پیکرتراشی بدون جراحی (Nonsurgical Body Sculpting) روشی است که برای از بین بردن یا کاهش چربی های سرسخت بدون نیاز به بیهوشی و تیغ جراحی و از طریق روش های غیر تهاجمی صورت می پذیرد.

تکنیک های مختلفی در پیکرتراشی غیر جراحی یا غیر تهاجمی  برای کمک به شما در شکل دادن و فرم دادن بدن در دسترس است که در زیر به برخی از این روش ها اشاره شده است:

 • کرایولیپولیز

کرایولیپولیز (Cryolipolysis) نوعی روش پیکرتراشی بدون جراحی است که طی ان  از دمای بسیار سرد برای از بین بردن سلول های چربی استفاده می شود (به عنوان مثال CoolSculpting).

 • لیپولیز تزریقی

در لیپولیز تزریقی (Injection lipolysis) دی اکسی کولیک اسید به بدن برای هدف قرار دادن سلول های چربی تزریق می شود.

 • لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز (Laser lipolysis) یکی دیگر از متدهای تناسب اندام بدون جراحی است که در آن  از لیزر برای از بین بردن سلول های چربی استفاده می شود (به عنوان مثال Zerona).

 • لیپولیز فرکانس رادیویی

در این شیوه لاغر کردن بدون جراحی، از امواج اولتراسوند و گرما برای هدف قرار دادن سلول های چربی استفاده می شود (به عنوان مثال truSculpt)

پیکر تراشی با جراحی

پیکر تراشی با جراحی

اکنون در این قسمت ازمقاله قصد داریم در مورد انواع پیکرتراشی با جراحی  اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم. پیکرتراشی تهاجمی شامل چند نوع عمل جراحی زیبایی اندام است که برخی از آن ها عبارتند از:

 • ابدومینوپلاستی (تامی تاک)
 • لیفت
 • لیپوساکشنو
 • لیپوماتیک

قطعا روش لاغری با  جراحی  خطرات بیشتری نسبت به روش لاغری بدون جراحی به همراه  دارد وبه طبع  بهبودی طولانی تری دارد، اما معمولاً نتایج قابل توجه تری را ارائه می دهد.

در توضیح پیکرتراشی با جراحی باید گفت این روش تهاجمی به چند مرحله تقسیم می گردد که  شامل مراحل زیر است:

 • بریدن پوست اضافی
 • از بین بردن چربی های اضافی
 • تغییر شکل ناحیه

در این روش های جراحی تناسب اندام، چربی اضافی و پوست اضافی به راحتی  از بین برده می شوند. به عنوان مثال می‌توان به جراحی شکم (ابدومینوپلاستی)، لیفت صورت (ریتیدکتومی)، لیفت سینه (ماستوپکسی) و جراحی چانه دوتایی اشاره کرد.

ابدومینوپلاستی (تامی تاک)

اگر انواع روش های غیر جراحی برای لاغر شدن رو امتحان کرده اید اما هنوز به نتیجه مطلوب و تناسب اندام ایده ال خود نرسیده اید می توانید برای داشتن  شکمی صاف‌ تر با پوست و چربی اضافی کمتر،  به جراحی ابدومینوپلاستی (Abdominoplasty)  روی بیاورید.

تامی تاک (Tummy Tuck) می تواند با برداشتن پوست و مقدار کمی چربی و همچنین سفت کردن عضلات شکم فرم کلی بدن شما را بهبود بخشد و باعث می شود در پوست، لباس و لباس شنا احساس راحتی و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

پزشکان جراحی پیکر تراشی  زیبایی شکم را در موارد زیر توصیه می کنند:

 • افرادی که به میزان قابل توجهی وزن کم کرده اند و اکنون در محدوده وزن هدف ایده آل خود قرار دارند، اما دارای پوست و چربی اضافی نسبت به فرم قبلی بدن خود هستند.
 • زنانی که قصد بچه دار شدن بیشتر ندارند، زیرا بارداری های مجدد ممکن است نتایج عمل جراحی شکم را از بین ببرد.
 • بیماران مسنی که دارای افتادگی بیش از حد پوست در اطراف شکم خود هستند.

بسته به نتایجی که می خواهید، این جراحی می تواند از یک تا پنج ساعت طول بکشد. همچنین لیپوساکشن نیز ممکن است به همراه آن توصیه شود. توجه داشته باشید جراحی های پیکر تراشی برای افرادی که در محدوده وزن ایده ال خود هستن با کمی تفاوت گزینه مناسبی می باشد. در موارد شدید تر شما کاندید عمل های سنگین تر لاغری چون اسلیو معده هستید.

لیپوساکشن و لیفت بازو

لیپوساکشن و لیفت بازو

یکی از بهترین روش های لیفت بازو لیپوساکشن (Liposuction) است. لیفت بازو یک روش جراحی زیبایی برای بهبود ظاهر بازوهای شما است.در این روش بازوهای چاق به راحتی به ظاهری متناسب روی خواهند اورد.

لیپوساکشن و لیفت ران

اگر به تازگی وزن تان را در ران هایتان از دست داده باشید، ممکن است به دنبال راهی برای کمک به رسیدن به پاهای صاف تر و شکیل تر باشید. برای برخی از مردم لیفت ران ممکن است یک راه حل برای خلاص شدن از شر چربی بیش از حد و پوست افتاده باشد.

هنگامی که تمرینات منظم و رژیم غذایی تمیز نمی تواند ران های خوش فرمی را ایجاد کند، بسیاری از افراد به دنبال لیپوساکشن برای از بین بردن چربی های اضافی ناخواسته در پاها هستند.

لیپوماتیک

 لیپوماتیک (Lipomatic) یکی از انواع روش های جراحی پیکرتراشی برای خلاص شدن از شر چربی های اضافی بدن است. این جراحی زیبایی معمولاً نیازی به بیهوشی ندارد و در طی یک جلسه، مقدار زیادی چربی را با کمترین عارضه از بدن خارج می کند. از طریق این جراحی، بیمار شل شدن پوست را تجربه نمی کند.

لیپوماتیک بدن را نیز تقویت می کند. توجه به این نکته ضروری است که کاهش سایز به مدت طولانی ادامه دارد و همچنین می تواند سلولیت را از بین ببرد.

جراحی لیپوماتیک در قسمت های مختلف بدن از جمله ران ها، پهلوها، شکم، بازوها و باسن انجام می شود.

لیپوماتیک پهلوها

 لیپوماتیک شکم و پهلو یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی اندام  است که به آن جراحی پیکرتراشی بدن نیز می گویند. بسیاری از افرادی که توانسته‌اند با رژیم‌های غذایی لاغر شوند اما هنوز از شر چربی‌های شکم خلاص نشده‌اند، می‌توانند با جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو، چربی‌های اضافی شکم را از بین ببرند و همچنین با جراحی لیفت می‌توانند پوست‌های اضافی را از بین ببرند و به بدن فرم ایده‌آل بدهند.

این جراحی با بیهوشی عمومی  انجام می شود. جراح سوراخ هایی به عمق 6-2 میلی متر ایجاد می کند و یک لوله بسیار نازک به نام کانولا را وارد بافت چربی می کند. این لوله حرکات ارتعاشی را به سرعت و بدون آسیب رساندن به شریان های ناحیه مورد نظر انجام می دهد. این حرکات باعث می شود که چربی های آن ناحیه از بین رفته و مایع شده و با استفاده از دستگاه مکنده از بدن خارج شوند. محلول بی حسی و جلوگیری از خونریزی به بدن وارد می شود و در نهایت محلول چربی و بی حس کننده از طریق منافذ از بدن خارج می شود.

اقدامات قبل از پیکرتراشی

اقدامات قبل از پیکر تراشی

ابتدا با یک جراح پلاستیک ملاقات خواهید کرد که با شما درباره موارد زیر صحبت می کند:

 • اهداف شما
 • سابقه پزشکی شما، از جمله شرایط سلامتی، آلرژی ها و جراحی های قبلی
 • هر دارویی که مصرف می کنید، از جمله ویتامین ها و داروهای بدون نسخه.
 • استفاده از الکل، تنباکو یا مواد مخدر غیرقانونی

توصیه می شود خطرات و گزینه ها را بررسی کنید. همچنین در مورد بیهوشی و کنترل درد بعد از عمل اگر قصد جراحی دارید، صحبت کنید. در نهایت موافقت می کنید که خطرات این روش را درک می کنید و انتظارات واقع بینانه دارید.

بسته به نوع بدن و روش انتخابی تیم مراقبت های بهداشتی ممکن است موارد زیر را توصیه کنند:

 • آزمایش خون یا معاینه فیزیکی با ارائه دهنده مراقبت های اولیه خود انجام دهید.
 • سیگار کشیدن را متوقف کنید.
 • مصرف برخی داروها (به عنوان مثال، آسپرین، NSAID ها و مکمل های گیاهی) را متوقف کنید.

اقدامات بعد از پیکر تراشی

بیشتر افراد حتی پس از جراحی در همان روز به خانه می روند. اگر جراحی دارید باید از کسی بخواهید که شما را به خانه برساند و شب اول با شما بماند. ممکن است یک لوله نازک در نزدیکی یک یا چند برش برای تخلیه مایعات و جلوگیری از تورم داشته باشید.

تیم جراحی شما دستورالعمل های بهبودی را به شما می دهد که ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • مراقبت از پانسمان
 • عدم فعالیت بیش از حد
 • فعالیت آهسته و سبک برای جلوگیری از لخته شدن خون
 • گزارش هر گونه عوارض
 • دور ماندن از نور خورشید
 • استفاده از داروها (به عنوان مثال پماد یا قرص) برای کنترل درد یا جلوگیری از عفونت

مزایای پیکرتراشی چیست؟

مزایای پیکرتراشی

 • شکل گرفتن مناسب بدن
 • ظاهر جوان تر
 • پوست نرم و صاف
 • بهبود علامتی

مدت زمان بهبودی پس از پیکرتراشی

 نتایج حاصل از جراحی بیشتر قابل توجه و فوری است. اما با روش های غیر جراحی ممکن است چند هفته یا چند ماه طول بکشد تا تفاوت را ببینید.

بهبودی در موارد جراحی با توجه به کار انجام شده و بزرگی برش ها می تواند هفته ها تا ماه ها طول بکشد.

گزینه های غیر جراحی زمان بهبودی بسیار کوتاه تری دارند و اکثر مردم بلافاصله پس از درمان به سر کار و فعالیت های دیگر باز می گردند.

مدت عمل جراحی پیکرتراشی

 عوامل متعددی بر مدت زمان عمل پیکر تراشی یا فرم دهی بدن تاثیرگذارند، هرچه مقدار چربی در بافت هدف بیشتر باشد، این عمل مدت زمان بیشتری نیاز خواهد داشت.

 هزینه عمل جراحی پیکرتراشی در تهران

 پارامترهای مختلفی در تعیین هزینه عمل نقش دارند. از جمله این فاکتورها محل عمل و میزان سختی عمل می باشد.

بحث و نتیجه‌گیری عمل پیکر تراشی

پیکرتراشی از روش‌های لاغری با هدف تناسب اندام است . پیکرتراشی روشی نیست که با هدف کاهش وزن مورد استفاده قرار گیرد. هدف از انجام روش تناسب اندام، کاهش چربی‌های اضافی و رسیدن به اندامی مطلوب و خوش فرم در فرد است. خیلی از افراد ممکن است از نظر وزنی دارای سطح قابل قبولی باشند ولی بدن آن‌ها فاقد تناسب باشد. در بیشتر اوقات بدن فرد مراجعه کننده دارای چربی‌هایی است که فرم مطلوب بدن او را بر هم می‌زنند. از این رو شرط ورود به این نوع درمان این است که شاخص توده بدنی بی ام آی (BMI) فرد کمتر از 30 باشد. روش پیکرتراشی به نسبت طیف عظیمی از روش‌های لاغری ماهیتی تهاجمی کمتری دارد.

 پیکرتراشی خود روش‌هایی مانند پیکرتراشی سرد، پیکرتراشی با استفاده از لیزر ، پیکرتراشی با استفاده از نور قرمز یا جراحی‌های مختلف را در بر می‌گیرد. پیکرتراشی، روشی سریع، دارای فواید زیاد و دارای عوارض جانبی کم و بسیار نادر است. تفاوت روش پیکرتراشی با  روش‌های جراحی چاقی دیگر در این است که در جراحی‌های چاقی معمولاً کل فرایند در یک عمل جراحی انجام می‌شود اما در پیکرتراشی چندین جلسه اقدامات غیر تهاجمی برای رسیدن فرم مناسب بدنی فرد صورت می‌پذیرد. می‌توان امیدوار بود که فرد در انتهای دوره درمانی به بدنی خوش فرم و خوش حالت تر دست یابد.

همچنین به دست آوردن نتایج در روش پیکرتراشی به طور تدریجی حاصل شده و مستلزم این است که فرد درمان شده برای این منظور رژیم غذایی، احتیاط‌ها و فعالیت‌های مورد نظر پزشک معالج را رعایت کند. تا وقتی که فرد رژیم غذایی متعادل را کنار نگذاشته و مقدار قابل توجهی به وزن خود اضافه نکرده است، می‌تواند اطمینان داشته باشد که نتایج این روش درمانی دیرپا خواهد بود.

بهترین دکتر عمل پیکرتراشی در تهران

انتخاب جراح مناسب یکی از مهمترین نکات برای رسیدن به بهترین نتیجه است. بسیاری از فاکتورها در انتخاب بهترین دکتر پیکرتراشی تاثیرگذارند. از جمله این موارد می توان به تخصص، تجربه و مهارت جراح و دستمزد ایشان اشاره کرد. نمی توان در زمینه جراحی تنها یک نفر را به عنوان بهترین جراح معرفی کرد. دکتر سید علیرضا آذر پیکان فلوشیپ فوق تخصصی جراحی سرطان و جراح چاقی و دارای رتبه اول آزمون فلوشیپ جراحی سرطان دانشگاه تهران می باشد. بنابراین با توجه به بازخورد مثبت بیماران، تجربه چندین ساله و تخصص و تمرکز ایشان روی عمل چاقی و زیبایی می‌توان ایشان را یکی از بهترین پزشکان پیکرتراشی دانست.

موارد زیر پاره‌ای از  فعالیت این جراح  را شامل می‌باشد:

 • عضو انجمن جهانی جراحی چاقی (IFSO)
 • عضو رسمی جامعه کلوپروکتولوژی اروپا (ESCP)
 • فلوشیپ فوق تخصصی پیکرتراشی پیشرفته، کلورکتال و جراحی چاقی از دانشگاه شیراز
 • فلوشیپ فوق تخصصی انکوسرجری و پیکرتراشی پیشرفته
 • رزیدنت برگزیده دانشگاه تهران در زمان گذراندن دوران تخصص
 • سابقه بیش از ۳۰۰۰ جراحی موفق

افراد مراجعه کننده می‌توانند برای گرفتن اطلاعاتی در زمینه فعالیت‌های درمانی به اینستاگرام دکتر آذر پیکان (drazarpeikan) مراجعه نمایند. به جز این موارد افراد متقاضی عمل می‌توانند از تجارب افراد جراحی‌شده بهره گیرند. این مورد می‌تواند کمکی درخور برای رفع دغدغه‌های ذهنی افراد متقاضی این روش جراحی باشد. همچنین افراد برای ارتباط مستقیم با دکتر آذر پیکان می‌توانند از شماره‌های زیر بهره گیرند:

 • ۰۲۱-۲۳۰۲۱۷۶۳
 • ۰۲۱-۲۳۰۲۱۷۶۴
 • ۰۹۱۲۰۵۷۱۳۳۵

آدرس مطب: تهران. سعادت آباد، بین چهار راه سرو و بلوار شهرداری، خیابان ریاضی بخشایش، کلینیک بیمارستان عرفان
برای دیدن ویدیو جراحی چاقی دکتر آذرپیکان به این سایت مراجعه کنید

معرفی دکتر جراح:

فلوشیپ فوق تخصصی جراحی سرطان از دانشگاه تهران

دکتر سید علیرضا آذرپیکان فلوشیپ فوق تخصصی جراحی سرطان و لاپاراسکوپی پیشرفته_جراحی چاقی از دانشگاه تهران،رتبه برتر بورد تخصصی و نفر اول آزمون فلوشیپ جراحی سرطان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *