جستجو کردن
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
logo

مقالات

در این بخش شما می توانید تمامی مقالات مرتبط با عمل لاغری مانند عمل اسلیو معده، بای پس معده، باندینگ معده و عمل پلیسه و جراحی سرطان مانند سرطان معده، سرطان ورده و جراحی زیبایی بدن مثل ابدومینوپلاستی و پیکرتراشی را مطالعه نمایید.

نکات راه رفتن بعد از عمل لاپاراسکوپی

تکنیک‌ها و نکات راه رفتن بعد از عمل لاپاراسکوپی : راهنمایی کامل

تکنیک‌ها و نکات راه رفتن بعد از عمل لاپاراسکوپی یکی از مهم‌ترین نکات ضروری در زمان ریکاوری و دوران نقاهت بعد از این عمل می‌باشد. این امر می‌تواند به روند بهبودی بعد از عمل لاپاراسکوپی و پیشگیری از بروز عوارض متعاقب عمل کمک شایانی کند. معمولاً گروه درمانی به شما در زمینه میزان و نحوه راه رفتن بعد از عمل لاپاراسکوپی مشورت‌های لازم را ارائه خواهند داد.

ادامه مطلب »
مدت زمان عمل لاپاراسکوپی چقدر است؟

مدت زمان عمل لاپاراسکوپی

مدت زمان عمل لاپاراسکوپی یکی از موضوعات مهمی است که می‌تواند از تفاوت‌های عمل لاپاراسکوپی و جراحی باز باشد. این موضوع خود بستگی به چند فاکتور مختلف دارد که شامل کاربرد عمل لاپاراسکوپی برای جراحی یا تشخیص و همچنین نوع بیماری فرد تحت عمل می‌باشد. با مقایسه این روش‌ها می‌توان به زمان تقریبی عمل لاپاراسکوپی رسید که محدوده زمانی بین 30 دقیقه تا حتی چند ساعت را برای جراحی و بیماری‌های سخت را ذکر کرد.

ادامه مطلب »
ارتباطات بین چاقی و اضطراب نقش عوامل فیزیولوژیک و روانی

ارتباطات بین چاقی و اضطراب؛ نقش عوامل فیزیولوژیک و روانی

ارتباطات بین چاقی و اضطراب و افسردگی مسئله مهمی است چون این بیماری‌ها به طور مستقل سهم قابل توجهی از بار جهانی ابتلای افراد به بیماری و هزینه‌های اقتصادی مرتبط با آن را تشکیل می‌دهند و چاقی ممکن است بزرگ‌ترین پاندمی سلامت در دنیای کنونی باشد. از این رو تعیین ارتباط بین این دو بیماری مهم بوده و می‌تواند در کاهش بار ابتلای بیماری و هزینه‌های اقتصادی ناشی از آن اهمیت شایان ذکری داشته باشد.

ادامه مطلب »
طول عمر بعد از عمل گاستروکتومی چقدر است؟

طول عمر بعد از برداشتن معده

طول عمر بعد از برداشتن معده از موارد مهمی است که باید افرادی که مایل به برداشتن معده خود می‌باشند ، نسبت به آن آگاهی داشته باشند. برداشتن معده یا گاسترکتومی به دلایل مختلفی از جمله سرطان می‌تواند رخ دهد. عواملی چند می‌تواند در میزان طول عمر بیماران بعد از برداشتن معده مؤثر باشند و با رعایت آن‌ها فرد می‌تواند میزان بقای خوبی بعد از عمل داشته باشد.

ادامه مطلب »
هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان عرفان

هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان عرفان

اگر به دنبال قیمت و هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان عرفان سعادت آباد هستید، این مقاله برای شماست! در این مقاله به بررسی ریز هزینه های عمل جراحی اسلیو، از جمله هزینه بستری، ابزار و وسایل موردنیاز، دستمزد پزشک و … می پردازیم. تمامی هزینه ها برای سال 1402 می باشد. ما هزینه ها را با محاسبه بیمه تکمیلی و همچنین به صورت آزاد لیست کرده ایم. کافیست تا انتهای مقاله را بخوانید.

ادامه مطلب »
نحوه خوابیدن بعد از عمل لاپاراسکوپی

نحوه خوابیدن بعد از عمل لاپاراسکوپی : راهنمایی کامل

عمل لاپاراسکوپی از جمله روش‌های مفید در درمان بسیاری از بیماری‌هایی است. دو مزیت عمده جراحی لاپاراسکوپی این است که یک روش کم تهاجمی است و سرعت بهبودی پس از جراحی لاپاراسکوپی سریع‌تر از جراحی باز است. با این حال، دستورالعمل‌های خاصی وجود دارد که باید برای اطمینان از دوران نقاهت ایمن رعایت کرد از جمله اینکه باید سبک زندگی، ورزش و رژیم غذایی متعادلی را دنبال کنید. علاوه بر این، شما همچنین باید مراقب نحوه خوابیدن خود بعد از جراحی لاپاراسکوپی باشید.

ادامه مطلب »
علت درد شکم بعد از عمل لاپاراسکوپی

علت درد شکم بعد از عمل لاپاراسکوپی

عمل لاپاراسکوپی از جمله اعمال جراحی است که برای جراحی و همچنین تشخیص خیلی آسیب و بیماری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. از عمل لاپاراسکوپی برای انجام طیفی از اعمال لاغری و کاهش عوارض آن‌ها استفاده می‌شود. یکی از مخاطرات عمل لاپاراسکوپی وجود درد شکمی بعد از انجام آن است که به خاطر فرایند عمل لاپاراسکوپی ممکن است بعد از عمل بروز پیدا کند. با رعایت دستورالعمل‌های ارائه شده توسط پزشک جراح معمولاً این عارضه کنترل می‌شود.

ادامه مطلب »
مدیریت خطرات مرتبط با جراحی لاغری

پیشگیری و مدیریت خطرات مرتبط با جراحی لاغری: راهکارها و راهنمایی‌ها

اعمال جراحی لاغری جز راهکارهای مفید و کارا در زمینه مبارزه با بیماری چاقی می‌باشند. انجام اعمال لاغری معمولاً موقع اجتناب ناپذیر می‌شود که راهکارهای متعارف کاهش وزن مانند رژیم غذایی یا ورزش موفق نباشد. در کنار فواید اعمال لاغری، این اعمال مخاطرات و عوارضی نیز به دنبال دارند که با رعایت دستورالعمل و مشورت‌های پزشک جراح توسط فرد جراحی شده می‌توان از بروز آن‌ها پیشگیری یا آن‌ها را کنترل کرد.

ادامه مطلب »