logo

مقالات

در این بخش شما می توانید تمامی مقالات مرتبط با عمل لاغری مانند عمل اسلیو معده، بای پس معده، باندینگ معده و عمل پلیسه و جراحی سرطان مانند سرطان معده، سرطان ورده و جراحی زیبایی بدن مثل ابدومینوپلاستی و پیکرتراشی را مطالعه نمایید.

درمان سرطان روده بزرگ

درمان سرطان روده بزرگ

درمان سرطان روده بزرگ تنها راه برای کنترل این بیماری بعد از بروز در بیمار می‌باشد. راه‌های مختلفی برای کنترل و درمان سرطان روده بزرگ وجود دارد. پزشک و یک جراح ماهر می‌توانند بهترین گزینه‌های درمانی را انتخاب و اجرا کنند.

ادامه مطلب »
برای سرطان معده چی خوبه؟

برای سرطان معده چی خوبه؟

برای سرطان معده چی خوبه، رعایت دستورالعمل‌ ها از طرف پزشک می‌تواند نقش مهمی در بالا رفتن شانس بقا و کیفیت زندگی در افراد درگیر با این بیماری خطرناک داشته باشد.

ادامه مطلب »
مرگ با عمل اسلیو معده

مرگ با عمل اسلیو معده از شایعه تا واقعیت

مرگ با عمل اسلیو معده، عمل اسلیو معده از جمله روش‌های پر کاربرد در درمان بیماری چاقی به ویژه نوع شدید آن می‌باشد. این روش معمولاً زمانی به کار گرفته می‌شود که روش‌های معمولی درمان چاقی مانند فعالیت بدنی، رژیم غذایی و دارودرمانی کاملاً مفید واقع نشوند.خوشبختانه این روش جراحی معمولاً روشی ایمن و کم عوارض می‌باشد.

ادامه مطلب »

درد سرطان معده چگونه است + 6 راه درمان سرطان معده

درد سرطان معده، بیماری سرطان معده یکی از جمله بیماری‌های مهلک و مهیب در دنیای امروزی می‌باشد. این بیماری موجب بروز ناراحتی و درد در افراد مبتلا می‌شود. گاهی این درد با علائم دیگر بیماری‌ها اشتباه می‌شود. تشخیص و درمان به موقع و بهره‌گیری از داروهای مسکن با توجه به‌شدت درد بروز یافته، راه‌های خوبی برای کاهش و التیام درد در فرد بیمار می‌باشند. نیاز است که با بروز علائم فرد در اولین زمان ممکن به پزشک خود این موارد را اطلاع دهد.

ادامه مطلب »
علائم اولیه سرطان معده دکتر

علائم اولیه سرطان معده

سرطان معده، زمانی رخ می‌دهد که سلول‌های سرطانی در پوشش معده جایگزین سلول‌های سالم می‌شوند. تشخیص زودهنگام این بیماری بسیار مهم است اما معمولاً به دلیل عدم تشخیص در مراحل اولیه، درمان به موقع صورت نمی‌گیرد. علائم اولیه سرطان معده ممکن است شبیه به علائم دیگر باشند و برای تشخیص دقیق نیاز به روش‌های تشخیص اختصاصی دارد.

ادامه مطلب »
درمان سرطان معده با ترکیبی از شیمی‌درمانی و جراحی

درمان سرطان معده با ترکیبی از شیمی‌ درمانی و جراحی

درمان سرطان معده با ترکیبی از شیمی‌ درمانی و جراحی، سرطان معده از بیماری‌های با ضریب کشندگی بالا می‌باشد. به جز مرگ‌ و میر ابتلای افراد به این بیماری از نظر جسمی و روحی آن‌ها را دستخوش خود قرار خواهد داد. یکی از روش درمان ترکیبی شیمی‌ درمانی و جراحی می‌باشد.

ادامه مطلب »
درمان سریع چاقی کل بدن

درمان سریع چاقی کل بدن + ( معرفی 8 روش جدید )

درمان سریع چاقی کل بدن، انتخاب روشی که چاقی را کاملاً درمان کرده و مشکلات آن را رفع کند مهم می‌باشد. روش‌های قدیمی شامل رژیم غذایی، ورزش و دارو درمانی می‌شود. امروزه برای حل مشکلات این روش‌های قدیمی از جراحی‌های لاغری بهره گرفته می‌شود. با ترکیب این روش‌ها می‌توان به طور اساسی چاقی را درمان کرد.

ادامه مطلب »
مزایا و معایب لاپاراسکوپی در مقایسه با جراحی باز

مزایا و معایب لاپاراسکوپی در مقایسه با جراحی باز

مزایا و معایب لاپاراسکوپی در مقایسه با جراحی باز از موارد مهم در انتخاب یک روش جراحی می‌باشد. روش لاپاراسکوپی دارای اندازه برش و کمتر، عوارض کمتر در طی عمل و بعد از آن و نقاهت سریع‌تری نسبت به جراحی باز می‌باشد.

ادامه مطلب »
علائم سرطان معده در جوانان

علائم سرطان معده در جوانان

علائم سرطان معده در جوانان از موارد مهمی است که حتماً باید در نظر گرفته شود. دلیل این امر نگرانی قشر جوان و همچنین نیاز به تشخیص زودهنگام می‌باشد. البته نکته مهم اینکه معمولاً علائم سرطان مری عمومی بوده که تقریبا با دیگر بیماری‌های گوارشی مشترک است. لذا روش‌های تشخیصی متنوعی برای کمک به تشخیص درست توسط گروه‌درمانی به کار گرفته می‌شود. نتیجه این امر تشخیص به موقع و درمان مؤثرتر و افزایش شانس بقا در صورت بروز بیماری می‌باشد.

ادامه مطلب »
سرطان معده قابل درمان است

آیا سرطان معده قابل درمان است؟

آیا سرطان معده قابل درمان است؟ جواب این دغدغه اساسی بیماران مبتلا به سرطان معده بله می‌باشد. اما درمان سرطان معده به سهولت و راحتی درمان دیگر بیماری‌ها نیست. برای درمان مؤثر این بیمار تشخیص به موقع مهم و لازم می‌باشد. برای تشخیص از روش‌های مختلف بهره گرفته می‌شود. همچنین شدت و گستردگی بیماری موجب تعیین روش درمانی می‌باشد. عمل جراحی، شیمی درمانی، پرتودرمانی، درمان هدفمند، درمان التیام دهنده و ایمونو درمانی از روش‌های کاربردی در درمان سرطان معده می‌باشند.

ادامه مطلب »