جستجو کردن
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
logo
دکتر آذرپیگان جراح چاقی

دکتر سید علیرضا آذرپیکان

تماس مستقیم با دکتر: 09120571335

فلوشیپ فوق تخصصی جراحی چاقی از دانشگاه تهران، لاپاراسکوپی پیشرفته و جراحی سرطان

میوه های مفید برای سرطان معده

میوه های مفید برای سرطان معده، سرطان معده یکی از سرطان‌های با سطح بالایی از کشندگی است. این بیماری به‌شدت سلامتی فرد مبتلا را تحت شعاع قرار می‌دهد. راه‌های مختلفی برای مقابله با این بیماری وجود دارد. یکی از این راه‌ها بهره گرفتن از سبک زندگی سالم می‌باشد. این سبک زندگی سالم رژیمی غذایی متعادلی را در بر می‌گیرد. از ارکان یک رژیم غذایی خوب برای مقابله با سرطان وجود میوه‌های مفید می‌باشد. این مواد غذایی مفید می‌توانند در کنترل سرطان معده نقش مفید داشته باشند.
میوه های مفید برای سرطان معده

میوه‌ های مفید برای سرطان معده از جمله مواردی است که به‌تازگی مورد توجه دانشمندان قرارگرفته است. راه‌های مختلفی برای مقابله با بیماری سرطان معده وجود دارد. این راه‌ها شامل راه‌های جراحی و غیر جراحی می‌باشد. راه‌های غیر جراحی می‌توانند مکمل خوبی برای جراحی سرطان معده باشند. سبک زندگی سالم از جمله این راه‌ها می‌باشد. به نوبه خود یکی از اجزای سبک زندگی سالم رعایت یک رژیم غذایی پویا و مفید است. اجتناب از مصرف غذاهای تحریک‌کننده و بالا بردن میزان مصرف مواد مفید از جمله ارکان یک رژیم غذایی خوب می‌باشد. یکی از مواد مفید در کنترل سرطان میوه‌ها می‌باشد.

مشاوره تلفنی سرطان دکتر آذرپیکان

سرطان معده چیست؟

سرطان معده یکی از بیماری‌های مدرن با شدت بالایی از بیماری‌زایی و توانایی ایجاد مرگ‌ومیر می‌باشد. این بیماری یکی از مهم‌ترین ارکان بدن یک فرد یعنی دستگاه گوارش او را مورد تهاجم قرار می‌دهد. با پیشرفت بیماری این بیماری در سرتاسر بدن فرد منتشر و سلامتی او را مختل می‌کند.

 

راه‌های مقابله با سرطان معده

شیمی‌درمانی، عمل جراحی، پرتودرمانی از جمله روش‌هایی با میزان تهاجم و مداخله بالا می‌باشند. رژیم غذایی متعادل از اجزای یک درمان خوب برای بیمار مبتلا  به سرطان معده می‌باشد. یکی از اجزای یک رژیم غذایی متعادل برای غلبه بر بیماری سرطان معده بهره‌گیری از میوه‌های مفید می‌باشد.

توصیه‌های کلی در مصرف میوه برای درمان سرطان معده

مصرف فراوان میوه‌ها و سبزی‌های رنگارنگ: دلیل این امر این است که این میوه‌ها سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها یعنی مواد با خاصیت ضد سرطان هستند

مصرف مرکبات: میوه‌هایی مانند پرتقال، لیمو و گریپ فروت حاوی ویتامین C می‌باشند که می‌تواند رادیکال‌های آزاد سرطان‌زا را خنثی کند.

مصرف فلاونوئیدها: مصرف این میوه‌ها می‌تواند حمله سلول‌های سرطانی را به بافت‌های سالم مهار کند.

هویج: این مواد غذایی حاوی ماده بتاکاروتن می‌باشند که یک آنتی‌اکسیدان قوی است.

میوه برای درمان سرطان معده

میوه‌های مفید در طول درمان سرطان معده

میوه‌ها مواد مغذی مورد نیاز بدن فرد را در طول درمان سرطان معده فراهم می‌کنند. کارشناسان بسته به شرایط فرد این موارد را توصیه می‌کنند:

 • برای کاهش حالت تهوع و استفراغ در طول سرطان معده: کمپوت میوه، پوره سیب، هلو و دیگر میوه‌های نرم
 • برای درمان یبوست در طول سرطان معده: میوه‌های خام، میوه‌های خشک، آب آلو
 • برای درمان بیماری اسهال در طول سرطان معده: آب میوه، موز و سیب به عنوان بخشی از رژیم غذایی BRAT (موز، برنج، پوره سیب و نان تست)
 • برای رفع بی‌اشتهایی در طول سرطان معده : غذاهای پرکالری، از جمله میوه‌های خشک و اسموتی های میوه
 • برای درمان زخم‌های دهان در طول سرطان معده: شهد میوه، آب سیب، کمپوت میوه‌های مختلف، پوره سیب
مقاله پیشنهادی:  سرطان روده بزرگ چیست؟

میوه های مفید برای سرطان معده

میوه‌های مفید برای سرطان معده

این میوه‌ها شامل موارد زیر می‌باشند:

مرکبات

مرکباتی نظیر گریپ فروت و پرتقال دارای نقش مهمی در پیشگیری از برخی سرطان‌ها مانند سرطان معده دارند.

سیب و دیگر میوه‌های سفید

احتمالی سیب احتمالاً ناشی از دو ماده موجود در آن‌ها می‌باشد: پلی ساکاریدها، نوعی کربوهیدرات، و کورستین، رنگ‌دانه گیاهی. هردوی این ماده‌ها ممکن است در مبارزه با سلول‌های سرطانی نقش مفیدی داشته باشند.

میوه‌های سبز

میوه‌های سبز شامل موارد می‌باشند:

 • کیوی
 • خربزه عسلی
 • انگور سبز

دلیل ضد سرطان بودن کیوی تا حدی به دلیل آنتی‌اکسیدان‌های این میوه می‌باشد و همچنین موجب تقویت روده می‌شود.

میوه‌های خشک‌شده

میوه‌های خشک‌شده مانند آلو و کشمش می‌توانند یک گزینه کارا برای مقابله با سرطان معده باشند.

سایر میوه‌های مفید

پژوهشگران در حال بررسی طیف گسترده‌ای از مواد شیمیایی گیاهی هستند که احتمال دارد در پیشگیری از سرطان نقش داشته باشند. این مواد غذایی شامل موارد زیر می‌باشند:

 • بروملین : این ماده آنزیم موجود در آناناس می‌باشد.
 • کاروتنوئیدها: این مواد رنگ‌دانه‌های گیاهی می‌باشند که اغلب در میوه‌های پرتقال یافت می‌شوند.
 • آنتی‌اکسیدان‌های موجود در انار

میوه‌ های سبز جلوگیری از سرطان معده

مطالعات متعددی بر روی نقش میوه‌های سبز انجام شد. در زمینه مشاهده شد که این میوه‌ها ممکن است به پیشگیری از ابتلای فرد در برابر سرطان روده بزرگ کمک کنند. میوه‌های سبز شامل موارد می‌باشند:

 • کیوی
 • خربزه عسلی
 • انگور سبز

همچنین دیگر پژوهش‌ها نشان می‌دهد که کیوی ممکن است به پیشگیری از سرطان کمک کند. دلیل ضد سرطان بودن کیوی تا حدی به دلیل آنتی‌اکسیدان‌های این میوه می‌باشد. دلیل دیگر این است  که کیوی باعث تقویت روده می‌شود.

مقاله پیشنهادی:  علت ابتلا به سرطان روده بزرگ

میوه های سبز

 

میوه‌ های خشک‌ شده

میوه‌های خشک‌شده مانند آلو و کشمش می‌توانند یک گزینه کارا برای مقابله با سرطان معده باشند. همچنین پژوهش حاکی از این است که مصرف منظم میوه‌های خشک ممکن است موجب کنترل برخی از انواع سرطان شود. همچنین احتمال دارد این میوه‌ها موجب پیشگیری از بدتر شدن سرطان شوند. انواع جراحی سرطان معده

خوردن سه تا پنج وعده میوه خشک در هفته ممکن است به پیشگیری از موارد زیر کمک کند:

 • پولیپ کولورکتال: این موارد توده‌هایی در روده بزرگ می‌باشند که سرطانی نیستند اما در نهایت می‌توانند سرطان‌زا شوند.
 • سرطان پروستات
 • مرگ بر اثر سرطان پانکراس
 • سرطان معده

سایر میوه‌ هایی مفید در درمان سرطان

پژوهشگران در حال بررسی طیف گسترده‌ای از مواد شیمیایی گیاهی هستند که احتمال دارد در پیشگیری از سرطان نقش داشته باشند. این مواد غذایی شامل موارد زیر می‌باشند:

 • بروملین : این ماده آنزیم موجود در آناناس می‌باشد.
 • کاروتنوئیدها: این مواد رنگ‌دانه‌های گیاهی می‌باشند که اغلب در میوه‌های پرتقال یافت می‌شوند.
 • آنتی‌اکسیدان‌های موجود در انار

البته این پژوهش‌ها هنوز در مراحل اولیه خود می‌باشد. از این ‌رو ما واقعاً هنوز  اطلاع نداریم که آیا این مواد غذایی گیاهی خواص سرطانی دارند یا خیر. اما می‌دانیم که این میوه‌ها دارای فیبر بالایی هستند. فیبرها می‌توانند در کاهش خطر ابتلا  به بعضی سرطان‌ها نقش مفیدی داشته باشند.

بحث و نتیجه گیری

سرطان معده از جمله بیماری‌های مهلک و خطرناک در روزگار ما می‌باشد. اما کشندگی زیاد این بیماری دلیلی بر این امر نیست که سرطان معده قابل مهار و یا پیشگیری نباشد. راه‌های مختلفی برای کنترل این بیماری وجود دارد. این راه‌ها می‌توانند تهاجمی یا غیر تهاجمی باشند. مصرف میوه‌های مفید یکی از ارکان یک رژیم غذایی متعادل می‌باشد. مصرف میوه‌ها می‌توانند نقش پیشگیری‌کننده، کنترل گر و حتی درمانی داشته باشد. البته میوه‌ها به تنهایی نقش مطلقی در درمان سرطان معده ندارند. این میوه‌های مفید در ترکیب با دیگر عوامل در درمان سرطان معده به کار می‌روند.

مقاله پیشنهادی:  راه‌ های درمان بیماری آشالازی چیست؟

 

معرفی جراح برتر برای انجام عمل جراحی سرطان معده

یکی از شروط مهم در به‌کارگیری جراحی سرطان معده ، استفاده از یک جراحی حاذق و با روز می‌باشد. در این زمینه ما دکتر علیرضا آذر پیکان از ماهرترین جراحان تهران و ایران را پیشنهاد می‌کنیم. این جراح قابل فردی با دانش، ماهر و دارنده بالاترین مدارک از بهترین دانشگاه‌ها می‌باشند. همچنین جناب دکتر دارای سابقه‌ای عالی در زمینه انجام جراحی لاغری و بیماری‌های گوارشی می‌باشد.

دکتر آذر پیکان فلوشیپ فوق تخصصی انکو سرجری و جراحی سرطان معده پیشرفته، جراحی چاقی از دانشگاه تهران، رتبه برتر بورد تخصصی و نفر اول آزمون فلوشیپ جراحی سرطان می‌باشد. این جراح ماهر دارای دقت کاری بالا و همچنین دارای سعه‌صدر بالایی است. کارنامه درخشان این جراح شامل بیش از 3000 عمل جراحی با نتایج درخور است. گوشه‌ای از فعالیت‌های این جراح موفق موارد شامل موارد زیر می‌باشد:

 • عضو انجمن جهانی جراحی چاقی (IFSO)
 • عضو رسمی جامعه کلوپروکتولوژی اروپا (ESCP)
 • فلوشیپ فوق تخصصی جراحی سرطان معده پیشرفته، کلورکتال و جراحی چاقی از دانشگاه شیراز
 • فلوشیپ فوق تخصصی انکوسرجری و جراحی سرطان معده پیشرفته
 • رزیدنت برگزیده دانشگاه تهران در زمان گذراندن دوران تخصص
 • سابقه بیش از ۳۰۰۰ جراحی موفق

 افراد متقاضی عمل جراحی سرطان معده می‌توانند برای شناخت فعالیت‌های دکتر آذر پیکان از اینستاگرام دکتر آذر پیکان (drazarpeikan) دیدن فرمایند. جدا از این موارد، افراد متقاضی عمل می‌توانند از تجربه دیگر افراد جراحی‌شده بهره گیرند. این سوابق می‌تواند روشی خوب در برطرف کردن دغدغه‌های ذهنی افراد متقاضی این عمل باشد. مراجعه‌کنندگان برای ارتباط مستقیم با دکتر آذر پیکان می‌توانند از شماره‌های زیر استفاده کنند:

 • ۰۲۱-۲۳۰۲۱۷۶۳
 • ۰۲۱-۲۳۰۲۱۷۶۴
 • ۰۹۱۲۰۵۷۱۳۳۵

آدرس مطب: تهران. سعادت آباد، بین چهار راه سرو و بلوار شهرداری، خیابان ریاضی بخشایش، کلینیک بیمارستان عرفان
برای دیدن ویدیو جراحی چاقی دکتر آذرپیکان به این سایت مراجعه کنید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Reddit

فلوشیپ فوق تخصصی جراحی چاقی و سرطان از دانشگاه تهران

دکتر سید علیرضا آذرپیکان فلوشیپ فوق تخصصی جراحی سرطان و لاپاراسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی از دانشگاه تهران،رتبه برتر بورد تخصصی و نفر اول آزمون فلوشیپ جراحی سرطان

دکتر آذرپیگان جراح چاقی

دکتر سید علیرضا آذرپیکان

تماس مستقیم با دکتر: 09120571335

فلوشیپ فوق تخصصی جراحی سرطان،لاپاراسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی از دانشگاه تهران

رتبه برتر بورد تخصصی نفر اول آزمون فلوشیپ جراحی سرطان

لیست مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *