logo

قیمت عمل جراحی شکم و پهلو در سال 1402

قیمت عمل جراحی شکم و پهلو در سال 1402، عمل شکم و پهلو از جمله راه‌ های کاربردی برای نیل به تناسب اندام لاغری می‌باشد. عوامل مختلفی در قیمت عمل شکم و پهلو نقش دارند. با در نظر گرفتن فاکتورهای دخیل در هزینه عمل شکم و پهلو هم می‌توان انتخاب جراح مناسبی داشت و هم عمل جراحی موفقی را تجربه کرد.
قیمت عمل جراحی شکم و پهلو در سال 1402

قیمت عمل جراحی شکم و پهلو در سال 1402
کوشش نویسندگان سایت دکتر علیرضا آذر پیکان متخصص جراحی لاغری و انکو سرجری در این است که مقاله‌ای کامل در مورد قیمت عمل شکم و پهلو در سال 1402 را به مخاطبان تقدیم کند. عمل شکم و پهلو از جمله راه‌های رسیدن به تناسب اندام و لاغری می‌باشد. به مانند هر عمل جراحی زیبایی، عمل جراحی شکم و پهلو هم هزینه‌های خاص خود را به دنبال دارد. این هزینه‌ها خود وابسته به متغیرهای زیادی هستند. در این مقاله نگاهی گذرا به فاکتورهای دخیل در قیمت عمل شکم و پهلو در سال 1402 می‌پردازیم.

عمل شکم و پهلو

عمل شکم و پهلو

عمل جراحی شکم و پهلو از جمله اعمال جراحی با هدف رسیدن به تناسب اندام و لاغری می‌باشد. عمل شکم و پهلو جز راه‌های معمول مبارزه با چاقی محسوب نمی‌شود. معمولاً افراد متقاضی عمل شکم و پهلو دارای شاخص توده بدنی آن‌ها در محدوده معمول یا اضافه وزن (شاخص توده بدنی بین 25 الی 30) می‌باشند. افرادی که دارای میزان چاقی بالایی باشند در ابتدا باید با روش‌های دیگر شاخص توده بدنی را به کمتر از عدد 30 می‌رسانند. در این مرحله می‌توان با کمک عمل شکم و پهلو باقی اهداف را پوشش داد که شامل موارد زیر می‌باشند:

 • در خیلی اعمال چاقی وزن اضافی فرد کاهش می‌یابد ولی همچنان فرد جراحی شده به خاطر وجود چربی‌های زیادی در ناحیه شکم و پهلو دارای اندام نامتناسبی می‌باشد. با کمک عمل شکم و پهلو میزان چربی‌های اضافی در ناحیه شکم و پهلو کاهش چشمگیری می‌یابد.
 • گاهی نتیجه جانبی اعمال جراحی لاغری پیدایش پوست‌های اضافی در ناحیه شکم و پهلو می‌باشد. این پوست‌های اضافی منجر به ایجاد ظاهر نامناسب در فرد جراحی شده می‌باشد. با کمک عمل جراحی شکم و پهلو پوست‌های اضافی کاهش یافته و مشکل فرد حل می‌شود.
 • گاهی به خاطر تجربه اتفاق‌هایی مانند بارداری یا پیری و کهن‌سالی افراد دچار شلی بافت شکم و پهلو می‌شوند. با کمک عمل شکم و پهلو می‌توان بافت‌های شل و سست بدن افراد را حذف و تناسب مجدد را برای فرد جراحی شده به ارمغان آورد.

انواع اعمال جراحی شکم و پهلو

اعمال جراحی شکم و پهلو خود به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شود که شامل موارد زیر می‌باشد:

شامل لیپوساکشن و روش لیپوماتیک، عمل آبدومینوپلاستی و پیکرتراشی. پیکرتراشی خود شامل روش‌هایی مانند کرایولیپولیز یا پیکرتراشی سرد، لیزر درمانی، درمان با نور قرمز و عمل آبدومینوپلاستی که تمرکز بالایی بر ناحیه شکم و پهلو دارد شامل مواردی مانند عمل لاغری شکم کامل، عمل لاغری شکم ناحیه‌ای یا کوچک، عمل جراحی لاغری محیطی، روش جراحی شکمی شناور، روش جراحی شکمی معکوس و عمل جراحی پهلو می‌باشد.

مقاله پیشنهادی:  عمل مینی بای پس معده چیست؟

نحوه انجام عمل شکم و پهلو

نحوه انجام عمل شکم و پهلو

بعد از انتخاب روش جراحی عمل شکم و پهلو، باید سلامت کلی فرد متقاضی عمل برای تضمین موفقیت آن تائید شود. روش‌هایی مانند معاینه فیزیکی، گرفتن شرح حال از فرد متقاضی عمل و درخواست آزمایش‌های مختلف (اعم از خون و…) ابزارهای متداول پزشک جراح برای پوشش این هدف می‌باشد.

اعمال جراحی شکم و پهلو می‌توانند در بیمارستان (اعم از خصوصی و عمومی) یا کلینیک‌های جراحی انجام شوند. قبل از انجام عمل جراحی فرد جراحی شونده تحت بیهوشی عمومی یا موضعی قرار می‌گیرند. بعد از جراحی به ندرت نیاز به بستری شدن فرد در مراکز درمانی می‌باشد و با تائید پزشک جراح افراد جراحی شده می‌توانند دوران نقاهت را در منزل سپری کنند.

عوامل مهم در میزان هزینه عمل شکم در سال 1402

اما فاکتورهای متعددی در میزان هزینه عمل شکم و پهلو دخیل می‌باشد. در ادامه این عوامل تک‌تک معرفی و مورد تحلیل قرار می‌گیرند:

شهر انجام عمل شکم و پهلو

گاهی عمل شکم و پهلو در شهر افراد متقاضی انجام می‌شود؛ مثلاً فردی ساکن شهر تهران می‌باشد و بعد از ویزیت این عمل را در بیمارستان یا کلینیک انجام داده و دوران نقاهت بعد از عمل را در منزل می‌گذراند. گاهی بیمارستان یا کلینیک مجهزی در استان یا شهر افراد متقاضی وجود ندارد و به همین منظور نیاز است که آن‌ها به تهران یا شهرهای بزرگ سفر کنند. اقامت در هتل و مهمان‌پذیرها قبل از عمل جراحی و هنگام ویزیت می‌تواند هزینه مضاعفی را به فرد متقاضی عمل تحمیل کند.

پوشش بیمه

پوشش بیمه

آن دسته از اعمال جراحی لاغری مشمول پوشش بیمه می‌شوند که در آن سلامت فرد بیمار به خطر افتاده و یا درمان بیماری چاقی با راه‌های متعارف و معمول امکان‌پذیر نباشد و تنها چاره بهره‌گیری از اعمال جراحی لاغری مانند عمل اسلیو معده باشد. در مقابل عمل شکم و پهلو جز اعمال زیبایی محسوب می‌شود و معمولاً اعمال جراحی زیبایی مشمول پوشش بیمه نمی‌شوند.

محل انجام عمل شکم و پهلو

اعمال جراحی شکم و پهلو می‌توانند در بیمارستان (اعم از خصوصی و عمومی) یا کلینیک‌های جراحی انجام شوند. طبعاً تعرفه درمانی بیمارستان دولتی با خصوصی متفاوت می‌باشد. همچنین کلینیک و مطب‌های خصوصی هم می‌توانند هزینه متفاوتی نسبت به بیمارستان‌ها داشته باشند. نکته مهم انتخاب پزشکان جراحی می‌باشد که این عمل را در بیمارستان دولتی انجام می‌دهند. این عمل موجب پایین آمدن هزینه کلی عمل جراحی شکمو پهلو می‌شود.

مقاله پیشنهادی:  عمل اسلیو معده برگشت دارد

روش انجام عمل شکم و پهلو

روش‌های مختلفی برای عمل شکم و پهلو وجود دارد که هرکدام می‌توانند روش، زمان و هزینه جداگانه‌ای داشته باشند. با مشورت با پزشک جراح می‌توان بهترین روش که هم کارایی بالایی داشته و هم هزینه متعارفی داشته باشد را انتخاب کرد.

وسایل استفاده شده در عمل شکم و پهلو

وسایل استفاده شده در عمل شکم و پهلو نیز طبعاً در هزینه کلی این عمل جراحی نقش مهمی دارند. هر عمل جراحی شکم و پهلو مستلزم استفاده از وسایل مشخصی می‌باشد.

مراقبت‌ ها و ویزیت بعد از عمل شکم و پهلو

عمل شکم و پهلو نیز ممکن است به مانند هر عمل جراحی دیگری با مخاطرات و عوارضی همراه شود. برای کنترل این عوارض و مخاطرات نیاز به رعایت مراقبت‌های توصیه شده از طرف پزشک جراح می‌باشند. این مراقبت‌ها می‌توانند توسط فرد جراحی شده، اطرافیان او و یا پرستاران دوره دیده انجام شوند. این مراقبت‌ها مواردی مانند پانسمان، تزریق (سرم و.)، قرار دادن و حذف درن و… را در بر می‌گیرد.

مورد مهم دیگر انجام ویزیت‌های منظم بعد از عمل جراحی می‌باشد که در کنترل عوارض و دستیابی عمل جراحی شکم و پهلو به نتایج مورد انتظار نقش مهمی دارد.

انتخاب پزشک جراح

هزینه بهره‌گیری از پزشکان جراح نیز متفاوت می‌باشد. دستمزد پزشکان جراح معمولاً تابعی از تجربه، مهارت، حسن شهرت و دقت کاری ایشان می‌باشد. به لطف انتخاب صحیح پزشک جراح می‌توان از خیلی از هزینه‌های جانبی مانند هزینه مراقبت و عمل مجدد جلوگیری کرد.

بحث و نتیجه‌ گیری قیمت عمل جراحی شکم و پهلو در سال 1402

اعمال جراحی لاغری از جمله روش‌های کاربردی در رسیدن به لاغری و تناسب در افراد مختلف می‌باشند. معمولاً افراد دارای اضافه وزن (شاخص توده بدنی زیر 30) برای این اعمال جراحی مناسب می‌باشند. افراد چاق‌تر معمولاً در ابتدا از روش‌های دیگر بهره می‌گیرند. با رسیدن شاخص توده بدنی به حد مورد نظر عمل جراحی شکم و پهلو انجام می‌شود.

عمل جراحی شکم پهلو برای کاهش توده چربی شکم و پهلو، کاهش پوست‌های اضافی (در اثر عواملی مانند اعمال جراحی لاغری، بارداری و.) و همچنین کاهش بافت شل و سست (در اثر بارداری و یا پیری) استفاده می‌شود.

یکی از نکات مهم در انتخاب روش عمل شکم و پهلو میزان هزینه این اعمال جراحی لاغری می‌باشد. عواملی مانند شهر عمل جراحی، پوشش بیمه، انتخاب جراح، مراقبت و ویزیت‌های بعد از عمل، محل جراحی، وسایل مورد استفاده برای عمل شکم و پهلو و روش انجام عمل شکم و پهلو از جمله این موارد می‌باشند.

مقاله پیشنهادی:  شرایط عمل اسلیو معده با بیمه

 در نهایت باید این نکته را ذکر کرد که علی رغم مهم بودن هزینه عمل جراحی، مهم‌ترین مورد انتخاب پزشک جراح قابل و کارا می‌باشد که هم با موفقیت کامل عمل شکم و پهلو را انجام و فرد عمل شونده را از نتایج این اعمال جراحی لاغری بهره‌مند سازد و هم با انجام درست و موفق عمل جراحی شکم و پهلو از صرف هزینه‌های حاشیه‌ای برای مراقبت‌های بعد از عمل و نیاز دوباره به عمل جراحی شکم و پهلو (روش‌های جراحی لاغری دیگر) پیشگیری کند.

معرفی جراح برتر برای انجام جراحی شکم و پهلو

یکی از شروط مهم در انجام جراحی شکم و پهلو خوب، انجام این روش جراحی توسط یک جراحی ماهر و با تجربه است. در این زمینه پیشنهاد ما دکتر علیرضا آذر پیکان از والاترین جراحان شهر تهران و حتی ایران را می‌باشد. این جراح پزشکی حاذق، کارا و دارنده بالاترین مدارک از بهترین دانشگاه‌ها می‌باشند. همچنین ایشان دارای کارنامه‌ای درخور در زمینه اعمال جراحی لاغری و بیماری‌های گوارشی می‌باشد.

دکتر آذر پیکان فلوشیپ فوق تخصصی انکو سرجری و لاپاراسکوپی پیشرفته، جراحی چاقی از دانشگاه تهران، رتبه برتر بورد تخصصی و نفر اول آزمون فلوشیپ جراحی سرطان می‌باشد. این جراح ماهر دارای قدرت بیانی عالی در ارائه مشاوره به مراجعه‌کنندگان و همچنین دارای خلقی پسندیده است. سابقه موفق این جراح شامل افزون از 3000 عمل جراحی با نتایجی درخور است. گوشه‌ای از رزومه و فعالیت‌های این جراح موارد زیر را در بر می‌گیرد:

 • عضو انجمن جهانی جراحی چاقی (IFSO)
 • عضو رسمی جامعه کلوپروکتولوژی اروپا (ESCP)
 • فلوشیپ فوق تخصصی لاپاراسکوپی پیشرفته، کلورکتال و جراحی چاقی از دانشگاه شیراز
 • فلوشیپ فوق تخصصی انکوسرجری و لاپاراسکوپی پیشرفته
 • رزیدنت برگزیده دانشگاه تهران در زمان گذراندن دوران تخصص
 • سابقه بیش از ۳۰۰۰ جراحی موفق

 افراد مراجعه کننده می‌توانند برای کسب اطلاع از فعالیت‌های دکتر آذر پیکان از اینستاگرام دکتر آذر پیکان (drazarpeikan) دیدن فرمایند. به جز این موارد، افراد مراجعه‌کننده می‌توانند از تجربه افراد جراحی‌شده اطلاع حاصل کنند. این امر می‌تواند کمکی خوب برای برطرف کردن دغدغه‌های ذهنی افراد متقاضی این عمل باشد. مراجعه‌کنندگان برای ارتباط مستقیم با دکتر آذر پیکان می‌توانند از شماره‌های زیر استفاده کنند:

 • ۰۲۱-۲۳۰۲۱۷۶۳
 • ۰۲۱-۲۳۰۲۱۷۶۴
 • ۰۹۱۲۰۵۷۱۳۳۵

آدرس مطب: تهران. سعادت آباد، بین چهار راه سرو بلوار شهرداری، خیابان ریاضی بخشایش، کلینیک بیمارستان عرفان
برای دیدن ویدیو جراحی چاقی دکتر آذرپیکان به این سایت مراجعه کنید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Reddit

فلوشیپ فوق تخصصی جراحی سرطان از دانشگاه تهران

دکتر سید علیرضا آذرپیکان فلوشیپ فوق تخصصی جراحی سرطان و لاپاراسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی از دانشگاه تهران،رتبه برتر بورد تخصصی و نفر اول آزمون فلوشیپ جراحی سرطان