logo

برگشت چاقی بعد از لیپوماتیک

برگشت چاقی بعد از لیپوماتیک، عمل لیپوماتیک از روش‌ های خوب برای رفع چربی‌های اضافی بدن و رسیدن به اندامی متناسب‌تر است. یکی از مسائل مهم بعد از این عمل، برگشت چاقی در فرد تحت عمل است. که با انجام فعالیت‌های بدنی و همچنین یک رژیم غذایی نگه‌دارنده می‌توان از آن پیشگیری کرد.
برگشت چاقی بعد از لیپوماتیک

برگشت چاقی بعد از لیپوماتیک
تلاش نویسندگان سایت دکتر علیرضا آذر پیکان متخصص جراحی لاغری و انکو سرجری در این است که مقاله‌ای جامع در مورد برگشت چاقی بعد از لیپوماتیک تقدیم مخاطبان خود کند. عمل لیپوماتیک یکی از روش‌های مفید و کاربردی در فرایند کاهش وزن متعارف و رسیدن به اندام متناسب می‌باشد.

با کمک این روش می‌توان از شر چربی‌های اضافه اندام‌های مختلف بدن خلاص شد؛ اما برای رسیدن به موفقیت کامل بعد از انجام این عمل لاغری چه باید کرد؟ در این مقاله به نکاتی می‌پردازیم که رعایت آن‌ها می‌تواند در پیشگیری از چاقی مجدد بعد از عمل لیپوماتیک کمک کند.

عمل لیپوماتیک چیست؟

عمل لیپوماتیک یکی از عمل‌ های چاقی است که با دستگاه لیپوماتیک و با استفاده از آخرین فناوری‌ها انجام شده و به لیپوساکشن اینفراسونیک تیکل معروف است. نکته جالب اینکه استفاده از بیهوشی عمومی در این روش مورد نیاز نیست، از این رو استفاده از عمل لیپوماتیک بسیار سودمندتر از سایر روش‌های حذف چربی است. می‌توان عمل لیپوماتیک را به راحتی با استفاده از بی حسی موضعی و بدون تجربه هیچ‌گونه خطر یا عارضه‌ای انجام داد.

 لیپوماتیک شبیه لیپوساکشن است اما روشی که در لیپوماتیک برای شکستن و جذب چربی استفاده می‌شود با لیپوساکشن بسیار متفاوت است. لیپوماتیک اغلب با لیفت بدن، بزرگ کردن یا کوچک کردن سینه، ابدومینوپلاستی یا جراحی پلاستیک مشابه برای دستیابی به نتیجه مثبت‌تر ترکیب می‌شود. به یاد داشته باشید که جراحی لیپوماتیک یک عمل جراحی چاقی نیست زیرا فقط بر اصلاح فرم بدن و عدم کاهش وزن تمرکز دارد.

عمل لیپوماتیک

چه کسانی می‌ توانند عمل لیپوماتیک را انجام دهند؟

عمل لیپوماتیک که از جمله اعمال محبوب به کار گرفته شده برای لاغری و تناسب اندام است، می‌تواند برای افراد بالای 18 سال و با سلامت عمومی خوب استفاده شود. این روش که نیازی به بیهوشی عمومی ندارد برای بیماران مرد نیز ایده آل است. به طور کلی، بیماران مرد مبتلا به اضافه وزن، عدم تناسب یا افراد مبتلا به ژنیکوماستی را می‌توان در مدت زمان کوتاهی با لیپوماتیک درمان کرد.

از آنجایی که بافت‌های غدد سینه را می‌توان با این دستگاه برداشت، باعث می‌شود که آقایان نیز از نتایج این عمل راضی باشند. به لطف حساسیت و دقت بالای دستگاه لیپوماتیک، عملیات چربی زدایی از بدن افراد تحت عمل لیپوماتیک همیشه نتایج موفق و خوبی به همراه دارد.

تفاوت بین لیپوماتیک و لیزر لیپوساکشن چیست؟

روش لیپوماتیک روش بسیار جدیدتری نسبت به لیپوساکشن لیزری است. در حالی که دوره نقاهت در لیزر لیپوساکشن طولانی است، در لیپوماتیک این مورد بسیار کوتاه‌تر و با عوارض کمتری است. علاوه بر این، مقدار چربی حذف شده در لیزر لیپوساکشن محدود است. علاوه بر این، عوارض جانبی مانند خونریزی، جای سوختگی و کبودی در لیزر لیپوساکشن دیده می‌شود؛ اما معمولاً هیچ گونه مخاطره یا عارضه‌ای بعد از انجام عمل لیپوماتیک رخ نمی‌دهد.

مقاله پیشنهادی:  علت اسهال بعد از عمل جراحی اسلیو معده و درمان آن

مزایای حذف چربی با لیپوماتیک

انجام عمل لیپوماتیک که روند بهبودی بسیار سریع‌تری را نسبت به تمام روش‌های حذف چربی دیگر دارد، این اطمینان را به فرد تحت عمل می‌دهد که چربی نواحی مشکل‌دار به طور همگن و یکسان برداشته می‌شود. از طرف دیگر از آنجایی که عمل با دستگاهی با حساسیت بالا انجام می‌شود، بافت‌هایی مانند رگ‌ها، ماهیچه‌ها و اعصاب آسیب نمی‌بینند. به طور طبیعی، این عمل لاغری یک روش فوق‌العاده موفق و راحت است.

 عمل لیپوماتیک که باعث افزایش میزان کلاژن زیر پوست می‌شود، افتادگی بدن را به حداقل می‌رساند. لیپوماتیک که برای از بین بردن سلولیت در ناحیه لگن خانم‌ها نیز استفاده می‌شود یکی از روش‌هایی است که کمترین عوارض ممکن را دارد. در این روش که امکان بازگشت سریع فرد تحت عمل را به زندگی عادی فراهم می‌کند، حذف چربی برای کاندیدایی که برای بیهوشی عمومی مناسب نیستند نیز قابل انجام است. در نتیجه، در حالی که افتادگی در ناحیه برداشته شده چربی به حداقل می‌رسد، می‌توانید به راحتی بدون مواجهه با پیامدهای منفی بعد از عمل لیپوماتیک، به روند لاغری موضعی بدن خود کمک کنید.

روش انجام عمل لیپوماتیک چیست؟

قبل از اقدام به عمل لیپوساکشن یا لیپوماتیک یک معاینه کلی انجام می‌شود. در این فرآیند میزان چربی مورد نظر از نواحی بدن محاسبه می‌شود. پس از استفاده جراح از بی حسی موضعی، عمل لیپوماتیک شروع می‌شود. دستگاه لیپوماتیک یک دستگاه ارتعاشی است که برای از بین بردن چربی‌های بدن مورد استفاده قرار گرفته و با امواج صوتی با فرکانس پایین مکانیسم خود را اعمال می‌کند.

در طی عمل لیپوماتیک، چربی در ناحیه مشکل دار ذوب می‌شود. از این رو دستگاه لیپوماتیک به هیچ وجه ساختار بدن را نمی‌دهد و کمک می‌کند که پس از حذف چربی‌های اضافی، بدنی شاداب تر و با ظاهری بهتر داشته باشید. این عمل تناسب اندام با کشیدن چربی سفت شده قبل از فرآیند با دستگاه خلاء در آخرین مرحله تکمیل می‌شود.

مراقبت‌ های بعد از عمل لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک که در آن بافت چربی بیشتری در مقایسه با عمل لیپوساکشن کلاسیک قابل برداشت است، پس از انجام به پوست فرد تحت عمل آسیبی نمی‌رساند؛ بنابراین، دوره بهبودی بسیار کوتاه‌تری نسبت به سایر اعمال لاغری و تناسب اندام دارد. با این وجود، جهت احتیاط باید از شکم بند محافظ و در زمان معینی طبق توصیه پزشک استفاده کرد. این تمهید برای پیشگیری از پدیده افتادگی کامل پوست است. در کنار این فرد عمل شونده باید کم‌کم فعالیت‌های روزانه خود را شروع کند و با تائید پزشک معالج به فعالیت‌های روزانه و کاری خود برگردد.

مقاله پیشنهادی:  درمان فشارخون بالا با جراحی لاغری

برگشت چاقی بعد از لیپوماتیک

اگرچه هدف عمل لیپوماتیک غلبه بر بیماری چاقی نبوده و معمولاً در افرادی با اضافه وزن و اندامی نامتناسب مورد استفاده قرار می‌گیرد ولی بازگشت وزن کاهش یافته در این روش به ویژه در نواحی مانند شکم و پهلو می‌تواند نتایج به دست آمده با این روش را به مخاطره بیندازد.

متأسفانه بعضی از افرادی که از این روش کاربردی تناسب اندام استفاده می‌کنند بعد از انجام آن رژیم‌های غذایی مناسبی را انتخاب نمی‌کنند و با رژیم غذایی پر از چربی و کالری زیاد و پرخوری افسار گسیخته و یا عدم فعالیت بدنی مناسب به بازگشت وزن کاهش یافته و نامتناسب شدن دوباره اندام‌های بدن دامن می‌زنند اما  برای پیشگیری از برگشت چاقی بعد از عمل لیپوماتیک چه باید کرد؟ در ادامه به راهکارهای موجود در این زمینه می‌پردازیم.

فعالیت بدنی مناسب

فعالیت بدنی مناسب از جمله راهکارهای مفیدی است که می‌تواند در حفظ وزن و اندام متناسب بعد از عمل لیپوماتیک کمک شایانی کند. فعالیت بدنی با شدت و مداومت بالا می‌تواند جمع شدن کالری‌های اضافی دریافتی در قالب چربی و در اندام‌های بدن جلوگیری کرده و موجب پایایی نتایج عمل لیپوماتیک شود.

رژیم غذایی مناسب

بدیهی است که عمل لیپوماتیک به نسبت اعمال جراحی لاغری مانند عمل اسلیو معده سطح تهاجمی کمتری داشته و موجب تغییرات در آناتومی و حجم معده و دستگاه گوارش نمی‌شود. از این رو اگر بعد از عمل لیپوماتیک فرد تحت عمل به طرف استفاده از رژیم‌های غذایی نامناسب و پرخوری برود، کاهش وزن و تناسب اندام ناشی از این می‌تواند دستخوش تغییرات منفی شود.

لذا فرد تحت عمل باید با نظر پزشک معالج یا یک رژیم درمان از یک رژیم غذایی مناسب بهره گیرد؛ رژیم غذایی که هم مواد غذایی مورد نظر بدن را تأمین کند و هم وجب انباشت کالری زیاد در بدن و اندام‌های عمل شده نشود.

رعایت مراقبت‌ های بعد از عمل لیپوماتیک

به مانند هر عملی، عمل لیپوماتیک یک دوره نقاهت و نیازمند مراقبت‌های لازم را دارد. با انجام مراقبت‌های لازم در دوره نقاهت مانند مراقب از اندام‌های تحت عمل و پیشگیری از بروز عفونت، زخم  و … و همچنین انجام فعالیت بدنی مورد نظر پزشک معالج و بهره‌گیری از یک رژیم غذایی مناسب می‌توان هم به سلامت از دوره نقاهت گذشت و هم موجب لذت بردن از نتایج چشمگیر عمل شد.

مقاله پیشنهادی:  قیمت عمل جراحی شکم و پهلو در سال 1402

بحث و نتیجه‌ گیری برگشت چاقی بعد از لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک از جمله اعمال کاربردی و موفق در زمینه کاهش چربی‌های بدن افراد تحت عمل به ویژه در نواحی مانند شکم، پهلو یا باسن است که نقش مهمی در تناسب یا عدم تناسب بدنی فرد دارد.

یکی از مشکلات محتمل بعد از عمل لیپوماتیک بازگشت چاقی و وزن کاهش یافته و نامتناسب شدن دوباره بدن فرد تحت عمل است. این امر می‌تواند به علت رعایت نکردن فعالیت‌های بدنی مناسب یا یک رژیم غذایی مناسب روی دهد. با رعایت توصیه‌های پزشک معالج می‌توان از بروز این مشکل پیشگیری و از نتایج ماندگار این عمل لاغری بهره گرفت.

معرفی جراح برتر برای انجام اعمال جراحی‌های چاقی

یکی از شروط مهم در انجام موفق اعمال جراحی چاقی، انجام این اعمال جراحی چاقی توسط یک جراح چاقی ماهر و با تجربه است. در این زمینه پیشنهاد ما دکتر علیرضا آذر پیکان از والاترین جراحان شهر تهران و حتی ایران را می‌باشد. این جراح پزشکی حاذق، کارا و دارنده بالاترین مدارک از بهترین دانشگاه‌ها می‌باشند. همچنین ایشان دارای کارنامه‌ای درخور در زمینه عمل جراحی چاقی و بیماری‌ های گوارشی می‌باشد.

دکتر آذر پیکان فلوشیپ فوق تخصصی انکو سرجری و لاپاراسکوپی پیشرفته، جراحی چاقی از دانشگاه تهران، رتبه برتر بورد تخصصی و نفر اول آزمون فلوشیپ جراحی سرطان می‌باشد. این جراح ماهر دارای قدرت بیانی عالی در ارائه مشاوره به مراجعه‌کنندگان و همچنین دارای خلقی پسندیده است. سابقه موفق این جراح شامل افزون از 3000 عمل جراحی با نتایجی درخور است. گوشه‌ای از رزومه و فعالیت‌های این جراح موارد زیر را در بر می‌گیرد:

  • عضو انجمن جهانی جراحی چاقی (IFSO)
  • عضو رسمی جامعه کلوپروکتولوژی اروپا (ESCP)
  • فلوشیپ فوق تخصصی لاپاراسکوپی پیشرفته، کلورکتال و جراحی چاقی از دانشگاه شیراز
  • فلوشیپ فوق تخصصی انکوسرجری و لاپاراسکوپی پیشرفته
  • رزیدنت برگزیده دانشگاه تهران در زمان گذراندن دوران تخصص
  • سابقه بیش از ۳۰۰۰ جراحی موفق

 افراد مراجعه کننده می‌توانند برای کسب اطلاع از فعالیت‌های دکتر آذر پیکان از اینستاگرام دکتر آذر پیکان (drazarpeikan) دیدن فرمایند. به جز این موارد، افراد مراجعه‌کننده می‌توانند از تجربه افراد جراحی‌شده اطلاع حاصل کنند. این امر می‌تواند کمکی خوب برای برطرف کردن دغدغه‌های ذهنی افراد متقاضی این عمل باشد. مراجعه‌کنندگان برای ارتباط مستقیم با دکتر آذر پیکان می‌توانند از شماره‌های زیر استفاده کنند:

  • ۰۲۱-۲۳۰۲۱۷۶۳
  • ۰۲۱-۲۳۰۲۱۷۶۴
  • ۰۹۱۲۰۵۷۱۳۳۵

آدرس مطب: تهران. سعادت آباد، بین چهار راه سرو بلوار شهرداری، خیابان ریاضی بخشایش، کلینیک بیمارستان عرفان
برای دیدن ویدیو جراحی چاقی دکتر آذرپیکان به این سایت مراجعه کنید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Reddit

فلوشیپ فوق تخصصی جراحی سرطان از دانشگاه تهران

دکتر سید علیرضا آذرپیکان فلوشیپ فوق تخصصی جراحی سرطان و لاپاراسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی از دانشگاه تهران،رتبه برتر بورد تخصصی و نفر اول آزمون فلوشیپ جراحی سرطان