logo

مقالات

در این بخش شما می توانید تمامی مقالات مرتبط با عمل لاغری مانند عمل اسلیو معده، بای پس معده، باندینگ معده و عمل پلیسه و جراحی سرطان مانند سرطان معده، سرطان ورده و جراحی زیبایی بدن مثل ابدومینوپلاستی و پیکرتراشی را مطالعه نمایید.

بعد از عمل سرطان معده چه بخوریم

بعد از عمل سرطان معده چه بخوریم

بعد از عمل سرطان معده چه بخوریم، از کشنده‌ترین سرطان‌های موجود سرطان معده می‌باشد. راه‌های مختلفی برای درمان و کنترل سرطان معده وجود دارد. این راه‌ها شامل دارودرمانی، شیمی‌درمانی، پرتودرمانی، اعمال جراحی و … می‌باشد. بعد از انجام روش‌های درمانی نیاز به انجام مراقبت‌های مختلفی در منزل وجود دارد. یکی از این مراقبت‌ها رعایت رژیم غذایی متعادل و مفید است. بدین منظور فرد باید غذاهای باکیفیت دوران نقاهت را مصرف کند. با رعایت این مراقبت‌ها فرد جراحی‌شده می‌تواند از نتایج عمل جراحی معده بهره کافی را ببرد.

ادامه مطلب »
میوه های مفید برای سرطان معده

میوه های مفید برای سرطان معده

میوه های مفید برای سرطان معده، سرطان معده یکی از سرطان‌های با سطح بالایی از کشندگی است. این بیماری به‌شدت سلامتی فرد مبتلا را تحت شعاع قرار می‌دهد. راه‌های مختلفی برای مقابله با این بیماری وجود دارد. یکی از این راه‌ها بهره گرفتن از سبک زندگی سالم می‌باشد. این سبک زندگی سالم رژیمی غذایی متعادلی را در بر می‌گیرد. از ارکان یک رژیم غذایی خوب برای مقابله با سرطان وجود میوه‌های مفید می‌باشد. این مواد غذایی مفید می‌توانند در کنترل سرطان معده نقش مفید داشته باشند.

ادامه مطلب »
مراقبت‌ های بعد از عمل سرطان معده

مراقبت‌ های بعد از عمل سرطان معده

مراقبت‌ های بعد از عمل سرطان معده ضروری‌ ترین اقدام بعد از جراحی معده است. بعد از عمل سرطان معده عوارض مختلفی احتمال بروز دارد. با انجام مراقبت‌های بعد از عمل معده می‌توان این عوارض را در فرد جراحی‌شده به حداقل رساند. عنصر موردنیاز در این زمینه پزشک جراحی ماهر است که به‌خوبی عمل سرطان معده را انجام دهد. شناخت عوارض عمل و ارائه توصیه‌های لازم دیگر شرط لازم برای چنین جراحی است. رعایت مراقبت‌های لازم نتایج عمل جراحی را تضمین می‌کند.

ادامه مطلب »
ورم بعد از عمل جراحی لاغری

ورم شکم بعد از عمل لاپاراسکوپی + ( 4 علت ورم شکم )

جراحی لاپاراسکوپی یکی از روش‌های خوب در درمان چاقی می‌باشد. این روش جراحی می‌تواند کاهش وزن و تناسب‌اندام را به ارمغان آورد. مانند هر روش جراحی چه در مورد لاغری و چه عمومی این عمل نیز مخاطراتی را به همراه دارد. بروز نفخ و سفتی و درد شکم یکی از این مخاطرات احتمالی می‌باشد. معمولاً علت این عارضه انسداد غدد لنفاوی، کاهش تحرک دستگاه گوارش، کاهش فعالیت بدنی و دریافت وریدی مایعات می‌باشد. برای حل این مشکل همراه‌هایی وجود دارد. تحرک ، مصرف خوراکی مایعات ، پوشیدن لباس مناسب، جایگزینی داروهای ملایم و دریافت فیبر از جمله این راه‌ها می‌باشند.

ادامه مطلب »
عوارض بعداز عمل سرطان معده

عوارض بعد از عمل سرطان معده

عوارض بعد از عمل سرطان معده دارای شدت بالایی در افراد جراحی شده است. این بیماری مهلک را می‌توان با راه‌های مختلفی کنترل کرد. از جمله راه‌های کنترل سرطان معده، به کار گرفتن جراحی سرطان معده است. روش‌های مختلفی برای جراحی سرطان معده وجود دارد. بسته به شرایط فرد بیمار، نوع عمل جراحی انتخاب می‌گردد. این عمل هم مانند هر عملی عوارض جانبی را در فرد جراحی‌شده ایجاد می‌کند. این عوارض با راهنمایی جراح و انجام مراقب‌های لازم کنترل می‌گردد.

ادامه مطلب »
دلایل استپ وزن

دلایل استپ وزن چیست + ( 14 راه حل درمان )

دلایل استپ وزن چیست، استپ وزن یا توقف کاهش وزن از مشکلاتی است که ممکن است در روند کاهش وزن رخ دهد. بروز این مشکل امری طبیعی است. برای رفع این مشکل و بازگشت به روند مطلوب کاهش وزن راهکارهایی وجود دارد. راهکارهایی نظیر فعالیت بدنی، مصرف پروتئین، مایعات (آب، قهوه ، چای، فیبر) راهکارهای خوبی هستند. دیگر راه‌ها شامل ردیابی مواد غذایی مصرفی، کاهش مصرف کربوهیدرات، مدیریت استرس،گرفتن روزه، اندازه گرفتن وزن و… می‌باشد. با استفاده درست از این راهکارها زیر نظر پزشکی ماهر می‌توان به‌خوبی از روند کاهش وزن بهره برد. نتیجه نهایی حصول وزنی متعادل و افزایش شادابی در فرد است.

ادامه مطلب »
انواع جراحی سرطان معده

انواع جراحی سرطان معده

انواع جراحی سرطان معده، یکی از بیماری‌های به شدت درگیر کننده و مهلک است. از راه‌های مقابله با سرطان معده، استفاده از جراحی سرطان معده می‌باشد. جراحی سرطان معده به انواع مختلفی دسته‌بندی می‌شود. جراحی کامل، جراحی با استفاده از روش لاپاراسکوپی، جراحی جزئی یا جراحی بخشی ، از این دست هستند. شرایط بیمار و تشخیص پزشک موردی است که در انتخاب یک روش جراحی دارای اهمیت بالایی می‌باشد. مشورت با یک جراح ماهر راهی خوب برای انتخاب بهترین روش جراحی است.

ادامه مطلب »
فتق معده چیست

فتق معده چیست و چه علائمی دارد؟

فتق معده یکی از مشکلاتی است که در خیلی از افراد رخ می‌دهد. در این عارضه قسمت‌هایی از معده به خاطر وجود شکاف در دیافراگم از این ناحیه بیرون می‌زند. گسیل بخش‌های از معده به فضای قفسه سینه مشکلاتی را در پی دارد. برای رفع این مشکلات نیاز به تشخیص و درمان توسط پزشک وجود دارد. در صورت مؤثر نبودن جراحی راهی کارا برای رفع فتق معده می‌باشد. جراحی فتق از دو روش جراحی باز و لاپاراسکوپی انجام می‌شود. وجود یک جراح ماهر مهم‌ترین عامل در تضمین نتیجه عمل می‌باشد.

ادامه مطلب »
فرق پیکرتراشی با لیپوساکشن

فرق پیکرتراشی با لیپوساکشن

فرق پیکرتراشی با لیپوساکشن مورد مهمی است که نقش مهمی در انتخاب روش رسیدن به تناسب‌اندام دارند. علی‌رغم شباهت‌های زیاد دو روش پیکرتراشی و لیپوساکشن چندین تفاوت با دیگر دارند. میزان عوارض و همچنین سرنوشت چربی‌های مکش شده از جمله این تفاوت‌ها می‌باشد. تفاوت مهم دیگر میزان تنوع در انتخاب روش جراحی می‌باشد. در موارد یاد شده آشکارا روش پیکرتراشی دست برتر را دارد . از این رو فرد می‌تواند با فراغی باز به انتخاب روش تناسب‌اندام و لاغری بپردازد.

ادامه مطلب »
قیمت پیکرتراشی کل بدن در تهران

قیمت پیکرتراشی کل بدن در تهران

قیمت پیکرتراشی کل بدن در تهران، افراد متقاضی باید با شناخت این هزینه‌ها به‌طرف انتخاب درست و باصرفه روش جراحی پیکرتراشی برود. این عوامل طیف وسیعی را شامل می‌شوند. انتخاب جراح، بیمارستان، شهر محل عمل، روش عمل جراحی، وسایل به کار رفته از این جمله‌اند. سنجش هزینه‌ها باید طوری باشد که روش انتخابی جراحی هم اقتصادی باشد و هم کارا و دارای نتایجی درخشان.

ادامه مطلب »
مراقبت های بعد از عمل پیکرتراشی

مراقبت های بعد از عمل پیکرتراشی چیست؟

مراقبت های بعد از عمل پیکرتراشی، عمل پیکرتراشی یکی از اعمال جراحی جهت نیل به اندامی موزون و زیبا می‌باشد. این روش می‌تواند به‌تنهایی یا به‌طور مکمل با بقیه روش‌های لاغری کاربرد داشته باشد. تناسب‌اندام، ترسیم دوباره شکل بدنی و رفع پوست اضافی از اهداف این عمل‌اند. ممکن است بعد از انجام این عمل مخاطراتی در فرد جراحی‌شده بروز کند. البته این مخاطرات و عوارض چندان شدید نیستد و در هر عمل جراحی دیگری رخ می‌دهند. با انجام مراقب‌های بعد از عمل می‌توان به‌راحتی این عوارض را کنترل و محو کرد. نتیجه رعایت این مراقب‌ها بهره بردن فرد جراحی‌شده از نتایج عمل پیکرتراشی می‌باشد.

ادامه مطلب »
لاغری شکم و پهلو در سه روز

لاغری شکم و پهلو در 3 روز امکان پذیر است؟

لاغری شکم و پهلو در 3 روز، لاغری و تناسب شکم و پهلو یکی از شاخص مهم در تناسب‌اندام می‌باشد. معمولاً تجمع بافت چربی در این دو ناحیه به مقدار زیادی می‌تواند تناسب‌اندام را مخدوش کند. برای مقابله با این شرایط راه‌های مختلفی وجود دارد. افزایش فعالیت بدنی و رژیم غذایی از راه‌های دیرین برای این مشکل می‌باشند. دارو درمانی راه دیگری بود که می‌توانست در درازمدت بر این مشکل فائق آید. گاهی فرد با محدودیت زمان مواجه است یا میل به تصحیح هرچه زودتر این وضعیت دارد. لذا نیاز به روشی برق‌آسا و سریع برای رسیدن به تناسب‌اندام در شکم و پهلو می‌باشد.

ادامه مطلب »
سیگار بعد از عمل اسلیو معده

سیگار بعد از عمل اسلیو معده

سیگار بعد از عمل اسلیو معده، درصدی از افراد داوطلب جراحی اسلیو، افراد مصرف‌کننده دخانیات می‌باشند. این افراد، افرادی اند که سیگار یا قلیان می‌کشند. لذا نیاز است که در زمینه تأثیر استعمال دخانیات بر عوارض بعد از عمل اسلیو معده آگاه گردند. بهترین منبع برای توصیه‌های لازم به افراد متقاضی عمل یک جراح با دانش و ماهر می‌باشد.

ادامه مطلب »
سریع‌ترین روش کاهش وزن

سریع ‌ترین روش کاهش وزن

سریع ‌ترین روش کاهش وزن چیست؟ روش‌های مختلفی برای کاهش وزن وجود دارد. این روش‌ها می‌توانند کوتاه‌ مدت یا بلندمدت باشند. بهترین راه برای انتخاب یک یا ترکیبی از روش‌های فوق بهره‌گیری از مشاوره یک پزشک ماهر و بادانش روز می‌باشد. با این روش می توان انتخابی مفید داشت، امری که هم کاهش وزن را پوشش دهد و هم تناسب اندام را.

ادامه مطلب »
شرایط عمل اسلیو معده با بیمه

شرایط عمل اسلیو معده با بیمه

شرایط عمل اسلیو معده با بیمه، عوامل مختلفی در هزینه‌های این عمل جراحی مهم می‌باشد.مشاوره‌های قبل از عمل، هزینه وسایل، بیمارستان، دستمزد جراح و مراقبت‌های بعد از عمل از این جمله‌اند. با توجه به متفاوت بودن پوشش بیمه‌ها در ایران فرد باید قبل از عمل در زمینه پوشش بیمه‌ها و عوامل مختلف در بازگشت هزینه‌ها اطلاعات لازم را کسب کند. مشاورین تخصصی بیمه در این زمینه می‌توانند راهنمایی‌های مختلف را به افراد متقاضی عمل ارائه دهند.

ادامه مطلب »
پرسش و پاسخ در مورد عمل اسلیو معده

پرسش و پاسخ در مورد عمل اسلیو معده

پرسش و پاسخ در مورد عمل اسلیو معده، عمل اسلیو معده عملی مبتنی بر جراحی و تغییر شکل معده فرد جراحی شده می‌باشد. در این عمل حجم زیادی از معده کاهش پیدا می‌کند. با کاهش حجم و ترشح هورمون‌های گرسنگی فرد کاهش وزن را تجربه می‌کند. عمل جراحی اسلیو معده مانند هرعمل جراحی تهاجمی دیگری موجب پیدایش سوالاتی در ذهن افراد داوطلب می‌شود. پاسخ ندادن به این سؤالات موجب سردرگمی یا حتی پشیمانی فرد از انجام عمل جراحی می‌شود. با مطالعه سؤالات و اطلاعات کاربردی می‌توان این مشکل را رفع کرد. مرجع مطمئن برای گرفتن اطلاعات مورد نیاز، قبل و بعد از عمل جراحی اسلیو معده، جراح می‌باشد.

ادامه مطلب »
مصرف الکل بعد از عمل اسلیو معده

مصرف الکل بعد از عمل اسلیو معده مجاز است؟

مصرف الکل بعد از عمل اسلیو معده، عمل جراحی اسلیو معده از روش‌های کارا در زمینه کاهش وزن و مبارزه با بیماری چاقی می‌باشد. این روش جراحی در افراد چاق می‌تواند به‌تنهایی و یا به‌طور مکمل چاقی را کنترل کند. برای این منظور نیاز به شناخت این عمل جراحی و رعایت مراقب‌های قبل و بعد از عمل می‌باشد. یکی از این مراقبت‌ها عدم مصرف الکل و نوشیدنی‌های الکلی می‌باشد. این ماده با عوارض مخرب و تهدیدکننده سلامتی می‌تواند نتایج عمل را نیز مخدوش کند. لذا نیاز است که با راهنمایی جراح، فرد چندین هفته قبل از عمل و حداقل 6 ماه بعد از مصرف الکل اجتناب نماید.

ادامه مطلب »
اسهال بعد از عمل جراحی اسلیو معده

علت اسهال بعد از عمل جراحی اسلیو معده و درمان آن

عمل اسلیو معده روشی جراحی لاغری است که برای کاهش وزن انجام می‌شود. افرادی که شاخص توده بدنی بالای 35 داشته باشند مناسب این عمل‌اند. این روش جراحی می‌تواند در زمینه کاهش وزن مفید باشد. جدای از نتایج ماندگار این روش جراحی دارای عوارضی هم هست. این عوارض موقت و قابل کنترل می‌باشند. اما غفلت از آن‌ها و به کار نبردن روش‌های درمانی احتمال بروز خطراتی را در فرد بالا می‌برد. با شناخت روش‌های درمان و کنترل می‌توان اسهال را محدود و ریشه‌کن کرد. با درمان عوارض فرد می تواند از فواید این عمل جراحی بهره مند گردد.

ادامه مطلب »
آمبولی بعد از عمل اسلیو معده

آمبولی بعد از عمل اسلیو معده

آمبولی بعد از عمل اسلیو معده، عمل اسلیو معده از روش‌های کاهش وزن و رسیدن به اندام دلخواه است. برای آماده شدن جهت عمل جراحی، نیاز است که مخاطرات بعد از عمل جراحی شناخته شود. این کار توسط جراح انجام می‌گیرد. یکی از این مخاطرات کمترشایع ولی خطرناک بروز آمبولی است. این امر در صورت کنترل نشدن می‌تواند به‌شدت برای فرد جراحی شده خطرناک بوده و حتی او را با سکته یا حمله قلبی روبرو کند. قبل از عمل باید، سلامت فرد متقاضی عمل توسط پزشک بررسی شود. همچنین متعاقب آن با رعایت مراقب‌ها توسط فرد جراحی شده و کادر درمان این مخاطرات رفع خواهند شد.

ادامه مطلب »
ورم بعد از عمل جراحی لاغری

علت ورم بعد از عمل جراحی لاغری و راه درمان آن

ورم بعد از عمل جراحی لاغری، اعمال جراحی لاغری کاهش وزن و تناسب‌ اندام را در فرد جراحی‌ شده به ارمغان می‌آورند. ولی به‌جز نتایج مفید، این اعمال جراحی عوارضی دیگری را نیز پدید می‌آورند. از جمله این عوارض تورم بدن بعد از عمل جراحی لاغری می‌باشد. این ورم می‌تواند هم در قسمت‌های داخلی مانند دستگاه گوارش و هم خارجی مانند پوست رخ دهد. فرد جراحی‌شده می‌تواند با رعایت مراقب‌ها و توصیه‌های پزشکی این ورم را کنترل کند.

ادامه مطلب »